اخبار و مقالات

خرید اینترنتی اسید نیتریک| کاربردهای اسید نیتریک

خرید اینترنتی اسید نیتریک|موارد مصرف اسید نیتریک

اسید نیتریک یک مایع بی رنگ، گازدار و بسیار خورنده است.این ا سید یک معرف معمول آزمایشگاهی و یک ماده شیمیایی صنعتی مهم برای ساخت کودها و مواد منفجره می باشد.اسید نیتریک یک اسید قوی است که به طور کامل به یون های هیدرونیوم (H3O+) و نیترات (NO3-) در محلول آبی یونیزه شده و یک عامل اکسید کننده قوی است. (HNO3) یک مایع بسیار خورنده و سمی است و می تواند باعث سوختگی شدید شود.

تولید اسید نیتریک عمدتاً توسط صنعت کود انجام می شود. اسید نیتریک در تولید آمونیوم نیترات  و کلسیم آمونیوم نیترات استفاده می شود که به عنوان کود کاربرد دارد.

خرید اینترنتی نیتریک اسید Buy nitric acid online

تاریخچه

تهیه و استفاده از نیتریک  اسید برای کیمیاگران اولیه شناخته شده بود. یک فرآیند آزمایشگاهی متداول که برای سال‌ها استفاده می‌شد و به یک شیمی‌دان آلمانی، یوهان رودولف گلابر (1648) نسبت داده می‌شد، شامل حرارت دادن پتاسیم نیترات  با  سولفوریک اسید غلیظ بود. این شیمی دان در سال 1776 نشان داد که نیتریک اسید حاوی اکسیژن است و در سال 1816 ترکیب شیمیایی آن ایجاد شد.

 

روش ساخت نیتریک اسید

خرید اینترنتی نیتریک اسید Buy nitric acid online

 

روش اصلی ساخت اسید نیتریک، اکسیداسیون کاتالیزوری آمونیاک است. در این روش، گاز آمونیاک به طور متوالی توسط هوا یا اکسیژن در حضور کاتالیزور گاز پلاتین به اکسید نیتریک و دی اکسید نیتروژن اکسید می شود.دی اکسید نیتروژن در آب جذب می شود و نیتریک اسید تشکیل می دهد. محلول اسید در آب به دست آمده (حدود 50 تا 70 درصد وزنی اسید) را می توان با تقطیر با اسید سولفوریک آبگیری کرد.

 

 اسید نیتریک به آب،نیتروژن دی اکسید و اکسیژن تجزیه می شود و محلول زرد مایل به قهوه ای را تشکیل می دهد. این یک اسید قوی است که به طور کامل به یون های هیدرونیوم (H3O+) و نیترات (NO3-) در محلول آبی یونیزه می شود.

 

 

 

 

کاربرد نیتریک اسید

اسید نیتریک معمولاً در آزمایشگاه‌های علوم در مدارس برای آزمایش در هنگام آزمایش ویژه برای کلرید استفاده می‌شود. این کار با افزودن نمونه ای با محلول نیترات نقره و اسید نیتریک برای آزمایش وجود رسوب سفید، کلرید نقره انجام می شود. در زمینه پزشکی از اسید نیتریک در حالت خالص به عنوان ماده سوز آور برای از بین بردن شانکر و زگیل استفاده می شود. از محلول های رقیق شده ی آن در درمان سوء هاضمه استفاده می شود. از آمونیوم نیترات در ساخت اوره (UAN) مورد استفاده در فرمولاسیون کودها و همچنین به عنوان مواد منفجره استفاده می شود. از آمونیوم نیترات همچنین به عنوان یک عامل انفجار در معدن استفاده می شود.آمونیوم کلسیم نیترات در ساخت محلول‌ها و مواد شیمیایی برای تولید الیاف مصنوعی،رنگ‌ها، پلاستیک‌ها و غیره استفاده می‌شود.اسید نیتریک نیز به عنوان واسطه در ساخت تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) استفاده می‌شود. تولوئن دی ایزوسیانات در ساخت فوم های پلی یورتان که در صنایع خودروسازی، حمل و نقل، فرش و مبلمان استفاده می شود،کاربرد دارد.اسید نیتریک به عنوان یک واسطه در ساخت نیتروبنزن و نیتروکلروبنزن نیز استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد های اسید نیتریک، اکسید کننده در پیشرانه های موشک است.

خرید اینترنتی نیتریک اسید Buy nitric acid online

عوارض استفاده از نیتریک اسید

در صورت تماس با پوست (باعث سوزش، خارش، عفونت)، تماس با چشم (باعث خارش، سوزش) بسیار خطرناک است. در صورت استنشاق کمی خطرناک است (باعث ایجاد حساسیت در ریه می شود). نوع مایع آن و یا اسپری آن ممکن است به بافت های بدن مخصوصا مخاط غشاء چشم، دهان و دستگاه تنفسی آسیب برساند. در صورت تماس با پوست بدن، ممکن است باعث سوختگی شود. استنشاق اسپری آن ممکن است باعث تحریک شدید دستگاه تنفسی شود و از علائم آن می توان به سرفه، خفگی و یا تنگی نفس اشاره کرد. در صورت قرار گرفتن در معرض آن به مدت طولانی مدت، ممکن است پوست شما دچار سوختگی و یا زخم شود. استنشاق بیش از حد ممکن است باعث مشکلات و تحریکات دستگاه تنفسی شود. در معرض بودن شدید و دائمی ممکن است باعث مرگ شود. قرمز شدن، جاری شدن اشک از چشم، و خارش چشم از علائم التهاب چشم می باشند. از علائم التهاب پوست می توان به خارش، قرمز شدن، پوسته پوسته شدن، و گاهی اوقات تاول زدن اشاره کرد.

 

خرید اینترنتی نیتریک اسید Buy nitric acid online

 

برای خرید اینترنتی اسید نیتریک بر روی لینک زیر کلیک کنید

سفارش آنلاین

 

عضویت در خبر نامه

مطالب - مجموعه

درباره ما

شرکت پرگاس شیمی راشین با بیش از 25 سال سابقه از ابتدا با هدف گرفتن بازارهاي رقابتي گام در مسير گذاشته بود توانست شركت ها و كارخانجات بزرگ ايران را در حيطه تصرف خود در آورد.

تماس با ما

تهران : شریعتی , تقاطع میر داماد , کوچه بیان , پلاک 23 , طبقه 5 , واحد 15

تلفن : 22890920 _ 22893178 22894374 _22895823 _22895829 22843226 _22843407

فكس : 22860835

همراه : 09121005904 _ 09123068089

ايميل : Pshr.co94@gmail.com

نقشه شرکت