اخبار و مقالات

شرکت های فروش مواد شیمیایی

شرکت های فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی هستند که برای استفاده در فرآوری صنعتی مواد شیمیایی در شرکت های فروش مواد شیمیایی تولید می شوند. برخی از مواد شیمیایی صنعتی فقط در فرآیندهای تولید صنعتی استفاده می شود در حالی که بسیاری دیگر به عنوان مواد تشکیل دهنده محصولات تجاری که در بازارهای مصرف ظاهر می شوند ، استفاده می شود. شرکت های فروش مواد شیمیایی صنعتی گسترده است ، از جمله: حلال ها ، واکنش دهنده ها ، روان کننده ها ، پوشش ها ، رنگ ها ، مواد رنگی ، جوهر ، مواد ، تثبیت کننده ، نرم کننده ها ، مواد معطر ، بازدارنده های شعله ، رساناها و عایق ها. مواجهه قابل توجه با بسیاری از این مواد شیمیایی می تواند منجر به اثرات مضر برای افراد یا محیط شود.

برخی از مواد شیمیایی صنعتی POP ( آلاینده‌های آلی دیرپا موادی شیمیایی هستند که در محیط به مدت نسبتاً طولانی باقی می‌مانند و با ورود به زنجیرهٔ غذایی، در بافت‌های زنده متراکم می‌شوند و بر سلامت انسان و محیط آثار نامطلوب دارند. ) هستند. اثرات شیمیایی صنعتی POP در سلامت انسان می تواند از تحریک خفیف پوست ، سرگیجه و سردرد گرفته تا اثرات مزمن بر سیستم ایمنی ، تولید مثل ، سیستم عصبی و غدد درون ریز باشد. برخی از POP های صنعتی نیز به عنوان عوامل ایجاد کننده سرطان شناخته می شوند. همه ویژگی های مشترک POP :

برای مدت زمان استثنایی طولانی (سال ها) سالم باقی بماند.

در نتیجه فرآیندهای طبیعی شامل خاک ، آب و به ویژه هوا ، به طور گسترده در سراسر محیط پخش می شوند.

در بافت چربی موجودات زنده از جمله انسان تجمع می یابد و در غلظت های بالاتر در سطوح بالاتر در زنجیره غذایی یافت می شود. و هم برای انسان و هم برای حیات وحش سمی هستند.

هزاران ماده شیمیایی صنعتی در شرکت های فروش مواد شیمیایی وجود دارد. برخی از آن ها برای تولید کالاهای مصرفی ، برخی دیگر برای ایجاد انرژی و برخی حتی در تولید سایر مواد شیمیایی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. کدام مواد شیمیایی برای تولید صنعتی در مقیاس جهانی مهمترین هستند؟

اسید سولفوریک (H2SO4)

اسید سولفوریک متداول ترین ماده شیمیایی صنعتی در جهان است. کاربرد اصلی صنعتی آن ساخت اسید فسفریک است که ماده اصلی تولید بیشتر کودهای شیمیایی است. اسید سولفوریک یک جز مهم برای تولید فلز ، به ویژه در تولید مس و روی و همچنین تمیز کردن فولاد است. میزان تولید اسید سولفوریک سالانه بیش از 3٪ رشد می کند .

اتیلن (C2H4)

سالانه بیش از 150 میلیون تن اتیلن تولید می شود که بیش از هر ترکیب آلی دیگر است. تقاضای آن را می توان تا حد زیادی به پیشرفت در تولید پلیمر ، به ویژه پلی اتیلن ها نسبت داد. همچنین می تواند برای ساخت سایر مواد شیمیایی صنعتی مانند اتانول مورد استفاده قرار گیرد. اتیلن چگونه تولید می شود؟ معمولاً از طریق ترک خوردگی بخار نفت خام ناشی می شود .

هیدروکسید سدیم (NAOH)

هیدروکسید سدیم یک ترکیب غیر آلی است که برای بسیاری از صنایع حیاتی است. این برای مصارف صنعتی از تولید کاغذ تا تولید منسوجات تا تولید ماده تمیز کننده استفاده می شود سالانه بیش از 70،000،000 تن تولید می شود. این ماده معمولاً به عنوان یک محصول مشترک در طول تولید کلر بدست می آید. محبوبیت آن عمدتا به ارزان بودن و توانایی "مالش" گازها برای از بین بردن موثر اسیدها در هنگام سوزاندن بستگی دارد.

پروپیلن (C3H6)

پروپیلن همچنین به عنوان پروپن و / یا متیل اتیلن شناخته می شود ، یک ترکیب گاز آلی است. این یک محصول جانبی طبیعی از فرآیند تخمیر است که آن را به یک ترکیب شیمیایی مهم برای پیشرفت بخش شیمی سبز تبدیل می کند. برعکس ، از سوخت های فسیلی نیز تولید می شود. پروپن از نظر صنعت پتروشیمی و به عنوان ماده اولیه انواع محصولات بسیار چشمگیر است. سالانه بیش از 85،000،000 تن از آن در سطح جهان تولید می شود ، در درجه اول به عنوان سوخت یا برای تولید لاستیک / پلاستیک است.

نیتروژن (N2)

سالانه صدها میلیون تن گاز نیتروژن تولید می شود. نیتروژن وقتی با هیدروژن ترکیب شود ، آمونیاک تولید می کند که خود یک ماده شیمیایی مهم صنعتی است. برای مجموعه ای از محصولات از جمله کودها ، پارچه ها ، رنگ ها و حتی مواد منفجره استفاده می شود. به عنوان یک گاز ، "جو غیر واکنشی" نیز ایجاد می کند ، بنابراین برای حفظ مواد غذایی و در صنعت الکترونیک استریل مفید است. به صورت مایع ، نیتروژن برای تحقیقات پزشکی و حفظ آن مهم است. نیتروژن معمولاً با استفاده از فرایندی به نام تقطیر کسری تولید می شود.

عضویت در خبر نامه

مطالب - مجموعه

درباره ما

شرکت پرگاس شیمی راشین با بیش از 25 سال سابقه از ابتدا با هدف گرفتن بازارهاي رقابتي گام در مسير گذاشته بود توانست شركت ها و كارخانجات بزرگ ايران را در حيطه تصرف خود در آورد.

تماس با ما

تهران : شریعتی , تقاطع میر داماد , کوچه بیان , پلاک 23 , طبقه 5 , واحد 15

تلفن : 22890920 _ 22893178 22894374 _22895823 _22895829 22843226 _22843407

فكس : 22860835

همراه : 09121005904 _ 09123068089

ايميل : Pshr.co94@gmail.com

نقشه شرکت