اخبار و مقالات

اسید نیتریک|خرید اسید نیتریک|فروش اسید نیتریک

اسید نیتریک (HNO3) وقتی کاملاً غلیظ شود یک اسید شفاف با بوی تند است. یک اسید رایج ، در عین حال بسیار خورنده است که برای اهداف مختلفی استفاده می شود.

اسید نیتریک معمولاً در تولید کودهای گیاهان و علف ها دیده می شود ، زیرا با آمونیاک خنثی می شود و نیترات آمونیوم ایجاد می کند. اسید نیتریک در حالی که به طور معمول شفاف است ، هنگامی که در آب ، دی اکسید نیتروژن و اکسیژن تجزیه می شود ، به محلول زرد مایل به قهوه ای تبدیل می شود. بوی خفه کننده دارد. استنشاق بسیار سمی دارد. خورنده فلزات یا بافت است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت کم یا کوتاه مدت در معرض غلظت زیاد ممکن است منجر به اثرات سو بر سلامتی شود.. بسیار خورنده برای پوست ، غشاهای مخاطی و همچنین فلزات و سایر مواد است. در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربردهای اسید نیتریک می توان به کارهای چوبی ، پیشرانه موشکی ، اتمام فلز و ضد عفونی کننده اشاره کرد. از اسید بسیار خورنده و اکسید کننده می توان برای رنگ ها و انواع خاصی از مواد منفجره نیز استفاده کرد ، زیرا اسید نیتریک در صورت ترکیب با برخی از فلزات معمولی می تواند گاز هیدروژن بالقوه قابل انفجاری تولید کند.

واضح است که اسید نیتریک می تواند یک ماده شیمیایی خطرناک در استفاده باشد. ذخیره این ماده شیمیایی اگر به درستی انجام نشود می تواند به همان اندازه خطرناک باشد.

توصیه های ذخیره سازی اسید نیتریک

با وجود تمام اسیدها ، غلظت محلول اغلب محدودیت محلول های ذخیره را تعیین می کند. هرچه غلظت بیشتر باشد ، باید بیشتر مراقب ماده شیمیایی باشید.

اسید نیتریک نوعی اکسو اسید نیتروژن با فرمول HNO3 است که در آن اتم نیتروژن به یک گروه هیدروکسی و با پیوندهای معادل آن به دو اتم اکسیژن باقیمانده پیوند می خورد. این ماده به عنوان یک حلال پروتیک و یک واکنش دهنده نقش دارد.

اسید نیتریک (HNO3). مایعی بی رنگ که در ساخت نیترات های معدنی و آلی و ترکیبات نیترو برای کودها ، مواد واسطه ای رنگ ، مواد منفجره و بسیاری از مواد شیمیایی آلی مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه تولید اسید نیتریک

نیتریک اسید مایعی زرد و شفاف با بوی شدید است. برای تولید آن ، با آمونیاک شروع می کنیم ، که در گیاهان نیز تولید می شود. آمونیاک روی شبکه های پلاتین اکسید شده و گازهای نیتروژن مانند NO2 تولید می کند. این گازها سپس در آب جذب می شوند. از این طریق ، اسید نیتریک ضعیف (W-NA) دریافت می کنیم که تا 68 درصد (آزوتروپ) است. از طریق یک فرآیند تصحیح ، ما هماهنگی را تا 99٪ اسید نیتریک غلیظ (C-NA) افزایش می دهیم.

 

عضویت در خبر نامه

مطالب - مجموعه

درباره ما

شرکت پرگاس شیمی راشین با بیش از 25 سال سابقه از ابتدا با هدف گرفتن بازارهاي رقابتي گام در مسير گذاشته بود توانست شركت ها و كارخانجات بزرگ ايران را در حيطه تصرف خود در آورد.

تماس با ما

تهران : شریعتی , تقاطع میر داماد , کوچه بیان , پلاک 23 , طبقه 5 , واحد 15

تلفن : 22890920 _ 22893178 22894374 _22895823 _22895829 22843226 _22843407

فكس : 22860835

همراه : 09121005904 _ 09123068089

ايميل : Pshr.co94@gmail.com

نقشه شرکت